Z okazji Mikołajek dla wszystkich Pań, w sobotę 8.12. nasz Salon organizuje spotkanie z profesjonalną brafitterką, Panią Agnieszką Koszutą. Zapraszamy serdecznie w godzinach 10:00 – 15:00. Zapisy pod numerem telefonu 91 38 73460

Brafitting to angielski termin oznaczający staranne dobieranie biustonosza do danej sylwetki.

Głównym zadaniem Brafitterki jest taki dobór stanika, aby kobieta czuła się w nim maksymalnie komfortowo, przy jednoczesnym doskonałym podtrzymaniu piersi. Brafitterka najpierw dokładnie mierzy klientkę, aby poznać obwód ciała pod biustem i na wysokości brodawek sutkowych. Na podstawie tych dwóch wymiarów oceni, jaki rozmiar biustonosza będzie najlepszy. Następnie zaproponuje model – biorąc pod uwagę nie tylko wielkość, ale także kształt i konsystencję piersi.

Następnie pomoże założyć biustonosz i nauczy, jak należy to robić prawidłowo. A w końcu dokładnie obejrzy klientkę w biustonoszu i oceni, czy stanik dobrze leży, zwracając uwagę na to, czy obwód pod biustem nie jest na luźny, czy stanik przylega do mostka, czy fiszbiny okalają całe piersi i czy z żadnej strony zawartość miseczek nie wylewa się na zewnątrz, tworząc  „bułeczki”. Samodzielnie kobiecie nawet trudno zobaczyć niekiedy, czy jest tak, jak być powinno.

Dobrze dobrany biustonosz pomaga

  • odciążyć kręgosłup i ramiona,
  • zapobiega wadom postawy,
  • uniemożliwia migrację biustu,
  • pomaga utrzymać jędrność biustu,
  • umożliwia uprawianie sportu, to tylko niektóre z zalet dobrze dobranego biustonosza.