Piersi są częścią ciała, których wygląd i estetyka bardzo wpływa na zadowolenie kobiet ze swojego wyglądu.

Kształt piersi zależy od kondycji jej składników anatomicznych i jest zdeterminowany anatomicznie. Kształt piersi  także ulega zmianie wraz z wiekiem oraz po długim karmieniu, gdzie rozciągnięte tkanki piersi mają ograniczoną zdolność kurczenia się, a ciężar własny piersi nie pozwala wrócić do swojego naturalnego kształtu. Dlatego jedynie skuteczne są zabiegi modelujące piersi pokonujące ich ciężar. Alternatywą do popularnego zabiegu wszczepienia implantu piersi, który jest dużym zabiegiem chirurgicznym, jest mniej inwazyjny zabieg podniesienia i modelowania piersi nićmi liftingującymi Aptos. Zabieg jest wielokrotnie mniejszy i wielokrotnie tańszy od wszczepienia implantu. Po okresie zagojenia piersi mają przywrócony naturalny kształt bez protez.

Zabieg polega na wszczepieniu kilkunastu nici liftingujących do każdej piersi, które będą podnosiły pierś oraz uformują pożądany kształt. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 2 godzin. Po zabiegu zalecane jest unikanie wysiłku fizycznego przez minimum 2 tygodnie oraz noszenie sztywnego biustonosza z fiszbinami przez miesiąc. Efekt zabiegu utrzymuje się przez około 18 miesięcy.

Nici po około 6 – 12 miesiącach ulegają wchłonięciu, jednak pozostawiają łącznotkankowe struktury podtrzymujące pierś, wytworzone poprzez stymulację tkanki podskórnej. Po podniesieniu piersi i nadaniu pożądanego kształtu, efekty zabiegu można przedłużyć poprzez zmniejszenie rozmiarów skóry piersi i wzmocnienie jej struktury dalszymi, mniej inwazyjnymi zabiegami.

W przypadku zaników tkanki piersi, można poprawić kształt wypełniaczami objętościowymi, tzw. wolumetria, która nie zwiększa objętości piersi, ale dodatkowo modeluje kształt.

Zabieg wykonywany jest przez lekarza neurochirurga. W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu z naszym salonem.

Cena promocyjna zabiegu 4.800 zł