Linia Veno Care została opracowana z myślą o pielęgnacji trudnej cery naczyniowej, ze skłonnością do rumienia i trądziku różowatego

Cechy skóry naczyniowej:
– przemijające, krótkotrwałe czerwienienie się tzw. „rumieniec”
– mogą pojawić się pojedyncze rozszerzone naczynka na skrzydełkach nosa
– częsta nietolerancja kosmetyków
– uczucie pieczenia, suchości i swędzenia skóry

Cechy skóry z trądzikiem różowatym:
– utrwalony rumień środkowych części twarzy – czoło, nos, broda, policzki
– teleangiektazje – trwale poszerzone naczynka krwionośne, tzw. ”pajączki”
– w zaawansowanym stadium grudki, krostki i zmiany ropne
– obrzęk twarzy i okolic oczu (częste zapalenia spojówek)
– uczucie napięcia, świądu i łuszczenie naskórka.

Receptury preparatów Veno Care oparto na ekstraktach roślinnych o udowodnionym i niezwykle skutecznym działaniu uelastyczniającym oraz wzmacniającym naczynka krwionośne. Zastosowanie znalazły: rutyna z pączków Perłowca Japońskiego, cyprys wiecznie zielony, rezeda żółtawa, kasztanowiec zwyczajny, arnika górska, lipa drobnolistna oraz pietruszka zwyczajna i mącznica lekarska. Przy regularnym stosowaniu rumień i obrzęk ulegają zmniejszeniu, koloryt cery ulega wyrównaniu, a substancje regenerujące, kojące i nawilżające poprawiają ogólny stan skóry. Właściwa pielęgnacja skóry z problemami naczyniowymi powinna polegać również na unikaniu czynników, wzmagających rumień twarzy, takimi jak: słońce, wiatr, mróz, gorące i pikantne potrawy, alkohol, a także intensywny wysiłek fizyczny oraz stresy.

KREM WYRÓWNUJACY KOLORYT

Delikatny krem tonujący przeznaczony do skóry z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi oraz skłonnością do rumienia. Krem doskonale tuszuje wszelkie niedoskonałości skóry, wyrównuje jej koloryt i dostosowuje do każdego rodzaju karnacji. Wzbogacony aktywnymi wyciągami roślinnymi z kasztanowca, cyprysu wiecznie zielonego, lipy, rezedy żółtawej, mącznicy lekarskiej i pietruszki. Pielęgnuje, ujędrnia, nawilża i delikatnie natłuszcza skórę, pozostawiając ją miękką i satynową w dotyku. Stosowany systematycznie wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, zwiększa ich elastyczność i zapobiega rozszerzaniu się naczynek oraz występowaniu rumienia na twarzy.

KREM REDUKUJACY ZACZERWIENIENIA

Delikatny półtłusty krem przeznaczony do skóry z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi, skłonnością do rumienia oraz trądziku różowatego, wzbogacony naturalną rutyną z pączków perłowca japońskiego oraz aktywnymi wyciągami roślinnymi z kasztanowca, cyprysu wiecznie zielonego, lipy, rezedy żółtawej, mącznicy lekarskiej i pietruszki. Pielęgnuje, ujędrnia, nawilża i delikatnie natłuszcza skórę. Stosowany systematycznie wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, zwiększa ich elastyczność i zapobiega trwałemu rozszerzaniu się naczynek oraz występowaniu rumienia na twarzy. Już po kilku użyciach skóra jest doskonale nawilżona, natłuszczona i delikatnie rozjaśniona.

SERUM REDUKUJĄCE ZACZERWIENIENIA

Serum przeznaczone do skóry z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi, skłonnością do rumienia oraz trądziku różowatego. Zawiera skoncentrowane składniki aktywne takie jak: naturalną rutynę z pączków perłowca japońskiego oraz wyciągi roślinne z kasztanowca, cyprysu wiecznie zielonego, lipy, rezedy żółtawej, mącznicy lekarskiej i pietruszki. Pielęgnuje, ujędrnia i nawilża skórę w głębokich warstwach. Regularne stosowanie serum sprawia, że skóra staje się gładka, miękka i elastyczna, a naczynka wyraźnie zwężone.

MASECZKA REDUKUJACA ZACZERWIENIENIA

– Idealna do każdego typu cery z problemami naczyniowymi i trądzikiem różowatym

– Maseczka o konsystencji żelowej zapewniającej silne ukojenie, chłód i zmniejszenie rumienia

– Nie zawiera żadnych składników tłuszczowych, komedogennych – przyczyniających się do tworzenia zaskórniaków

MLECZKO REDUKUJĄCE ZACZERWIENIENIA

Delikatne mleczko do oczyszczania skóry z problemami naczyniowymi i skłonnością do zaczerwienienia. Zawiera prowitaminę B5, allantoinę oraz aktywne wyciągi z kasztanowca i arniki, które wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych i zwiększają ich elastyczność oraz zapobiegają występowaniu rumienia na twarzy. Mleczko doskonale oczyszcza, nawilża i uelastycznia skórę

TONIK REDUKUJĄCY ZACZERWIENIENIA

Bezalkoholowy tonik przeznaczony dla cery z problemami naczyniowymi i skłonnością do zaczerwienienia. Zawiera aktywne wyciągi roślinne z kasztanowca, arniki, cyprysu wiecznie zielonego i lipy, które wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych i zwiększają ich elastyczność. Tonik odświeża i wygładza naskórek, przywraca naturalne pH i poprawia koloryt skóry.

PŁYN MICELARNY DO DEMAKIJAŻU TWARZY OCZU I UST

Delikatny płyn micelarny do oczyszczania skóry ze skłonnością do zaczerwienienia. Zawiera aktywne składniki, które wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych, zwiększają ich elastyczność oraz zapobiegają występowaniu rumienia na twarzy. Preparat nie zawiera drażniących substancji myjących, barwników, substancji zapachowych ani alkoholu, jest doskonale tolerowany nawet przez bardzo wrażliwą cerę. Kuliste struktury – micele, skutecznie i delikatnie oczyszczają skórę z wszelkich zanieczyszczeń. Nie wysusza skóry, pozostawia uczucie czystości, ukojenia i jedwabistości.