Ostatnio zainteresowała nas marka @esdorpolska, w związku z tym, postanowiliśmy nawiązać współpracę. Kosmetyki już do nas dotarły teraz będziemy testować, sprawdzać kombinacje i oglądać efekty nowych zabiegów jakie jesteśmy w stanie na nich wykonać.  

Esdor to unikatowa marka kosmetyków do twarzy i ciała oparta wyciągach i ekstraktach pochodzących z naturalnych składników. Podstawowym wyróżnikiem kosmetyków Esdor jest zawartość polifenoli winnych, otrzymywanych w wyniku zastosowanej nowatorskiej technologii. Dzięki tej technologii otrzymywany jest skoncentrowany ekstrakt Eminol® - ekstrakt polifenolowy, pozyskany z winogron ze szczepu tempranillo, Dzięki opanowaniu ekstrakcji najważniejszych składników czerwonego wina, uzyskano stężenie polifenoli nieosiągalne przy użyciu innych metod.
Polifenole, występujące w czerwonym winie, są jednymi z najbardziej skutecznych naturalnych przeciwutleniaczy. Udowodniono naukowo, że mają bardzo dużą pojemność antyoksydacyjną, większą niż witamina C i E. Pomagają neutralizować wolne rodniki, które powodują przedwczesne starzenie się skóry oraz chronią skórę, zapobiegając utlenianiu m.in. włókien kolagenowych i elastyny.
Eminol® zawiera bardzo szeroką gamę polifenoli, ponad 70 różnych grup polifenolowych, m.in. resweratrol czy kwercetynę, zapewniając kompleksową ochronę przed wszelkimi wolnorodnikowymi postaciami tlenu zagrażającymi naszym komórkom. W badaniach naukowych wykazano, że w dziedzinie kosmetyki Eminol® posiada właściwości:

  • antyoksydacyjne, przeciwrodnikowe, antyalergiczne, przeciwzapalne, przeciwwirusowe, antybakteryjne

Ekstrakt ten jest najbardziej efektywnym zestawem polifenoli, gwarantujący skuteczną walkę z wszystkimi formami wolnych rodników niszczących komórki naszej skóry, a zatem opóźniającym proces jej starzenia.
Skład kosmetyków został uzupełniono o wiele innych substancji wykorzystywanych we współczesnej kosmetologii, takich jak: kwas hialuronowy wielko i drobnocząsteczkowy, ekstrakt z komórek macierzystych winogron, peptydy biomimetyczne, witaminy (A,E,F), olejki (arganowy, makademia, różany, itd.), ekstrakty roślinne i owocowe (m.in. z roślin alpejskich i syberyjskich, z korzeni żeńszenia i marala), ekstrakty z kawioru, aloesu i alg morskich i wiele innych.