Sun Fx jest to naturalny preparat opalający w sprayu z wiecznie słonecznej Australii, zawiera Dihydroksyaceton powszechnie określany jest skrótem DHA. Ta wyjątkowa substancja została odkryta ponad 50 lat temu i dzięki stopniowemu ulepszaniu obecnie oferuje doskonałe wyniki w opalaniu, konkurujące z metodami wykorzystującymi źródła promieniowania UV lub nawet górujące nad nimi. DHA działa po nałożeniu na skórę, gdyż reaguje wówczas z proteinami obecnymi w najwyższych warstwach skóry. Zbrązowienie może pojawić się już po 2 godzinach, jednak najlepsze wyniki uzyskuje się po 5-7 godzinach. Szczególną zaletą substancji opalającej DHA jest to, że opalenizny nie da się zmyć, znika ona samoistnie w miarę naturalnego złuszczania się naskórka.

Składnik kosmetyczny DHA używany w płynach SunFX posiada certyfikat ECOCERT. Znak Ecocert jest jednym z głównych znaków potwierdzających czystość ekologiczną, cieszącym się zaufaniem zarówno wśród konsumentów, jak i producentów towarów naturalnych. Płyny SunFX nie zawierają alkoholu, sztucznych konserwantów, perfum oraz innych potencjalnie niebezpiecznych związków chemicznych, które często można znaleźć w innych produktach.

Zabieg wykonywany jest na stojąco, w specjalnym namiocie SunFX za pomocą urządzenia rozpylającego preparat opalający. Odcień opalenizny dobierany jest indywidualnie do karnacji klienta, zaś preparaty używane do zabiegu są bezwonne, nie zawierają alkoholu, perfum ani konserwantów, dlatego usługa proponowana jest także kobietom w ciąży oraz osobom z wrażliwą skórą czy bielactwem. Sun Fx jest rozpylany za pomocą specjalnego urządzenia, tak że równomiernie pokrywa całe ciało delikatną opalenizną.Do zabiegu można przystąpić w swojej bieliźnie, nago, lub topless ( salon zapewnia ew jednorazową bieliznę.), po zabiegu przez kilka godzin może nam towarzyszyć uczucie niewielkiej lepkości skóry. Samo nakładanie opalenizny trwa około 5-10 minut. Kolor utrwala się jeszcze przez kolejne 5 do 12 godzin, dlatego warto odczekać minimum 5 godzin przed wzięciem prysznica. Najlepiej opalać się na dwa lub jeden dzień przed wielkim wyjściem.

Przed zabiegiem polecamy wykonanie w domu peelingu całego ciała( preparat nie może zawierać substancji pozostawiających ‘film’ na skórze). Po kąpieli nie powinno się nakładać żadnych kosmetyków. W dniu zabiegi zalecamy ubrań ciemne ubranie.

Można oczekiwać, że opalenizna SunFX będzie utrzymywała się do 10 dni w zależności od rodzaju skóry oraz sposobu przygotowania się. Regularne nawilżanie przedłuży czas utrzymywania się opalenizny.
SunFX nadaje skórze wyrazistą i naturalnie wyglądającą opaleniznę. W rzeczywistości, w wielu przypadkach efekt opalający SunFXmoże być lepszy niż słoneczny czy uzyskany w solarium.

sun